Se zobcovou flétnou do Carnegie Hall

29.12.2017

Talent, houževnatost, disciplína, otevřenost a neutuchající touha růst a poznávat, ale také pokora, spousta dřiny, přehmatů a chyb. Nová generace hráčů na zobcovou flétnu posouvá laťku zase o něco výše. Je velmi inspirativní je sledovat a obklopit se jejich tvůrčí energií. Jak se připravují na koncert, jak cvičí, jak se prezentují a jak vypadá život profesionálních flétnistek, můžete vidět v krátkých medailonech níže. Nechť vám jsou také inspirací.

Tebea Debus (* 1991), absolventka Královské akademie v Londýně, vítězka několika prestižních soutěží a talentových ocenění. Její koncertní diář je plně obsazený, v březnu 2018 vystoupí dokonce v newyorské Carnegie Hall. Je na čase se vypravit za velkou louži :)

https://www.youtube.com/watch?v=bT-SU9cNQ6E

Laura Schmid (* 1989), německá flétnistka, která studovala v Trossingenu a Bernu. V roce 2015 se stála vítězkou prestižní Mezinárodní sólové soutěže v Londýně a dále obsadila mnohá první místa v soutěžích pro mladé talenty. V současnosti vyučuje v Luzernu. Podařilo se mi sehnat její CD "Im Bann der Wiederholung" a to bych vám přála slyšet!

https://www.youtube.com/watch?v=Wx-GMSXKAg4