O mně

Jitka Konečná

zobcová flétna

Jsem hráčkou na zobcové flétny, organizátorkou vzdělávacích seminářů a pedagožkou.

Absolvovala jsem postgraduální studium na Royal College of Music v Londýně pod vedením Ashleyho Solomona a Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve třídě Jana Kvapila. Souběžně jsem dokončila inženýrské a doktorské studium na VŠB - TU v Ostravě.

Od roku 2009 vyučuji hlavní obor Hra na zobcovou flétnu na Janáčkově Konzervatoři v Ostravě a Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. 

Pravidelně vyučuji na mistrovských kurzech (ČR, Slovensko, Polsko, Anglie, USA, Taiwan) a vystupuji na koncertech v České Republice i zahraničí.

Jsem zakládající členkou Londýnského flétnového kvarteta i Flautisti, které se věnuje renesanční a barokní interpretaci stejně jako moderní hudbě a spolupráci se současnými skladateli. V roce 2013 soubor vydal své debutové CD Sound Clouds. Druhé album vyšlo v roce 2019 u vydavatelství Supraphon.

Působím také jako lektorka vzdělávacího programu MŠMT na seminářích brněnské a olomoucké konzervatoře. Od roku 2010 jsem hlavní organizátorkou a lektorkou Interpretačního semináře barokní a klasicistní hudby pořádaného v Olomouci a lektorkou akreditovaných vzdělávacích programů pro pedagogy ZUŠ Na Bacha si dáme bacha!

Od roku 2009 jsem předsedkyní Spolku Letní škola staré hudby, který pravidelně pořádá hudební kurzy, semináře, tvůrčí dílny a koncerty pro děti, studenty, pedagogy i profesionální hráče na zobcové flétny.